Firma SPAW > Spawarki elektrodowe

Spawarki elektrodowe

Spawarki i spawanie – proces uzyskiwania stałego połączenia z częściami wykonanymi z twardych materiałów i produktów z nich wykonanych przez stopienie krawędzi części. Weld jako jednorodnych materiałów (np. części metalowych) lub heterogeniczne (metal-ceramika).

Istnieje wiele metod spawania, z których w domu i najbardziej rozpowszechnionym spawania łukowego, w których topienie krawędzi części jest prowadzone przez łuk elektryczny. Stanowi wyładowania elektrycznego łuku pomiędzy elektrodami i elektrodą a obrabianym przedmiotem. Temperatura łuku plazmowego jest 6-7 tysiąca stopni, co umożliwia stopienie prawie wszystkie metale.

Spawarki elektrodowe składa się z dwóch przewodów łączących. Na końcu jednej z nich jest zacisk, wzmocniona w szczegółach, z drugiej uchwyt, w którym elektrody. Łuk elektryczny powstaje pomiędzy elektrodą końcówki vdetalyu ze względu na silne pola elektrycznego generowanego przez zgrzewarkę: przebija szczelinę powietrzną pomiędzy elektrodą a elementem obrabianym, a wynik jest potężnym prąd, płynący przez szczegółowo vvdelyayushy dużo ciepła. Dla wzbudzenia łuku musi dotykać końcówki szczegółach (butt) elektrod i natychmiast zabrać ją z powrotem do 3-4 mm.

e7b528c8721fcef94530dc00ac1de584 Spawarki elektrodowe

Elektrod spawalniczych jest metalowy pręt i materiałów eksploatacyjnych spawanie nadając dodatkowego metalu do spoiny. Najczęściej są elektrody ax-pierwszy typ, stosowane w spawalnictwie i stosując stały i prąd zmienny. Elektrody są zazwyczaj długie – 30 lub 35 cm, grubość 1,5, 2,25, 3,25, 4 i 5 mm lub więcej. Do spawania grubszych części używane i grubsze elektrody i duże prądy.