Jak urządzić pokój marzeń?

Jak urządzić pokój marzeń?

Zaplanowałeś remont swojego starego pokoju? Chciałbyś pomalować ściany, położyć nowe tapety, kupić meble? Świetnie! Pierwszym krokiem jaki powinieneś zrobić to przeszukanie sieci. Najpierw znajdź dobry sklep internetowy oferujący materiały – farby, pędzle, ciekawe wzory tapet. Kiedy wybierzesz już kolory i tapety, zamów produkty i czekaj na dostawę. Teraz czas na meble. Zdecyduj się na konkretny styl, aby twój pokój był spójny. Może wybierzesz nowoczesne projekty mebli z tworzywa sztucznego, albo na zabytkowe wyposażenie? Wybór jest prawnie nieograniczony. Kolejnym ważnym krokiem jest dopasowanie dodatków. Tutaj również z pomocą przychodzi nam sklep internetowy, który zazwyczaj ma znacznie większy asortyment niż stacjonarny.
Wybierz podobające ci się karnisze, do tego zasłony i firany. Następnie poszukaj ciekawych plakatów i obrazów – to nada wnętrzu indywidualnego charakteru. Pamiętaj jednak, że mając wyraziste tapety na ścianie musisz uważać z plakatami czy obrazami. Warto kierować się w tej kwestii zasadą minimalistów „mniej znaczy więcej”.
Kolejnym niezwykle ważnym elementem jest oświetlenie. Lampa nie tylko oświetla wnętrze ale może być ciekawym gadżetem. Podczas wybierania koloru światła warto zdecydować się na ciepłe barwy, dzięki czemu w nowym pokoju będzie znacznie przytulniej. Warto też pomyśleć o założeniu lampek świątecznych. Mogą nam się kojarzyć jedynie Bożonarodzeniowym czasem, jednak prawdą jest, że wprowadzają niezwykły klimat o każdej porze roku
Innym ważnym składnikiem urządzania pokoju jest roślinność. Kwiaty sprawiają ze wnętrze staje jest przyjemne. Dodatkowo doniczki kwiatowe mogą bardzo dobrze współgrać z dizajnem naszego pokoju.
Kolejnym elementem, którego nie może zabraknąć są lustra. Można wybrać z wielu dostępnych, pięknych ram. A kiedy dysponujemy małym pokojem, sprytnie powieszone lustra pomogą nam optycznie powiększyć wnętrze.
Na końcu warto zadbać o drobiazgi. Ładną pościel, przytulny koc, modne poduszki, ciekawe figurki czy puchaty dywan. Do tego zapachowe świece, kadzidełka i mamy pokój marzeń!
Remont można wykonać przy niskich nakładach finansowych. Często wystarczy pomysł i zaangażowanie. Warto też znaleźć dobrze zaopatrzony, a przy tym tani sklep internetowy, w którym będziemy się robić zakupy. Przy odrobinie wysiłku jesteśmy w stanie zupełnie sami wykonać taki remont, dzięki czemu nie musimy liczyć kosztów robocizny. Zawsze też możemy upiec ciasto i zaprosić przyjaciół na wspólne nakładanie tapety, czy skręcanie mebli.
Satysfakcja z samodzielnie wyremontowanego pokoju gwarantowana!

Comments are closed.